اقدامات انجام شده توسط فدراسیون کوهنوردی در خصوص عملیات امدادی و انتقال مصدومین

 

اقدامات انجام شده توسط فدراسیون کوهنوردی در خصوص عملیات

امدادی و انتقال مصدومین سانحه ملی کوهنوردی صعود  گاشربروم ـ1 (8068 متر)*

 

 

 

 

 

 

1-اطلاع رسانی سرپرست تیم ملی کوهنوردی از قرارگاه اصلی صعود در ارتفاع 5400 متر به رئیس فدراسیون کوهنوردی ساعت 10 صبح به وقت تهران مورخ 26/5/82

2ـ تشکیل جلسه اضطراری توسط رئیس فدراسیون در محل دفتر فدراسیون در تاریخ 26/5/82 به منظور بررسی و اخذ تصمیم جهت ارائه راهکار لازم به سرپرستی تیم در منطقه.

3ـ عملیات امدادی تیم پشتیبانی از ارتفاع 7900 متری جهت انتقال مصدومان به کمپ سوم در ارتفاع 7300 متری.

4ـ انتقال مصدومین از کمپ سوم در ارتفاع 7300 متر به کمپ دوم در ارتفاع 6700 متر و انتقال به کمپ پیشرفته در ارتفاع 5400 متری بمدت 4 روز.

5ـ اعزام پزشک همراه تیم از قرارگاه اصلی به کمپ دوم در یک روز جهت بررسی وضعیت و شروع درمان حادثه دیدگان.

6ـ انتقال مصدومین پس از 5 روز از کمپ پیشرفته توسط یک فروند چرخبال نظامی ارتش پاکستان به نزدیکترین شهر کوهپایه منطقه (اسکاردو) بدلیل خرابی هوای منطقه و ریزش مدام برف.

7ـ انتقال مصدومین از اسکاردو (شمال پاکستان) توسط یک فروند چرخبال به اسلام آباد در مورخ 30/5/82 و بستری نمودن مصدومان در بیمارستان شفا اسلام آباد.

لازم به ذکر است که کلیه عملیات فوق توسط دوستان پاکستانی این فدراسیون در پاکستان و اعضاء تیم ملی حاضر در منطقه با هماهنگی این فدراسیون انجام گرفته است.

8ـ هماهنگی و کسب نظر از پزشکان متخصص بیمارستان خاتم الانبیاء و بیمارستان آراد تهران (متخصصین مغز و اعصاب) جهت انتقال مصدومان به ایران.

9ـ هماهنگی با شرکت هواپیمایی آسمان (بخش پزشکی هوایی) در خصوص انعقاد قرارداد جهت اعزام یکدستگاه آمبولانس هوایی به اسلام آباد با تیم مجهز پزشکی برای انتقال مصدومان به ایران.

10ـ ارتباط مستقیم بین متخصصین پزشکی ایرانی و پزشک مسئول پاکستانی (متخصص مغز و اعصاب) در بیمارستان شفاء اسلام آباد.

11ـ اعزام آقای آقاجانی رئیس محترم فدراسیون کوهنودری به پاکستان در مورخ 3/6/82 به پاکستان.

لازم به توضیح است که اطلاع رسانی به جناب آقای مهندس مهرعلیزاده معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی در دو مرحله صورت گرفته است و همچنین این فدراسیون بدلیل عدم تخصیص ارز برای کلیه اعزامهای برون مرزی از ابتدای سال با مشکل جدی مواجه بوده و کلیه موارد را با قرض انجام داده از جمله کلیه هزینه های انجام شده در پاکستان در خصوص امداد مصدومین نیز از طرف دوستان پاکستانی این فدراسیون پرداخت گردیده است که تا بحال و قبل از انتقال به ایران مبلغی بالغ بر 20.000 دلار بدون هزینه های بیمارستانی در پاکستان هزینه گردیده است.

                                                    فدراسیون کوهنوردی

                                          جمهوری اسلامی ایران


*- فدراسیون کوهنوردی. بدون تاریخ

/ 0 نظر / 97 بازدید