آغاز

در این وبلاگ متن تمام آنچه از اخبار، گزارش ها، مصاحبه ها، مقالات و... که موفق شدم در ارتباط با حادثه ی گاشربروم-1 گرد آوری کنم را یک جا و به ترتیب تاریخ انتشار اولیه ی آنها مجددا منتشر می کنم.

قصد انتشار کتابی با عنوان " گاشربروم-1 در آیینه ی مطبوعات " به عنوان جلد نخست بود؛ برای جلد دوم   هم عنوان " گاشربروم -1 در آیینه ی رسانه ها " را انتخاب کردم و موفق شدم  اسناد قابل توجهی از رسانه های دیداری و شنیداری که منتشر شده اند را گرد آوری کنم.

از این کار منصرف نشده ام اما نگارش مقدمه ای جامع برای این اثر به دلایل بسیار ازجمله چند رویداد مختلف شخصی و نیز چنددلیل مرتبط با این حادثه تا امروز ممکن نشده است. از همین روی و به منظور آسانی دست رسی علاقمندان به این اسناد متن های مجدد تایپ شده ی همه ی آنچه که ممکن شد از این اسناد مطبوعاتی را گرد آوری کنم  در ادمه خواهید دید.

ضمن آنکه به اطلاع شما می رسانم ده ها برگ از مقالات منتشر شده به زبان های کُردی و تُرکی در این مجموعه آورده نشده و این باز می گردد به مشکلات جدی تایپ مجدد آنها به دلیل ضعف و ناتوانی بنده در آشنایی با اصول نوشتاری این زبان ها. امیدوارم این مجموعه مورد استفاده قرار گیرد.

از همه ی علاقمندان به تاریخ کوه نوردی کشور تقاضا دارم در صورت در اختیار داشتن سندی در ارتباط با این موضوع نسخه ای از آن را در اختیار این مجموعه قرار دهند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر از طرق زیر با بنده تماس بگیرید

farshid_faryabi@yahoo.com

 

 f.faryabi@gmail.com

/ 0 نظر / 62 بازدید